RSS feed for javier
  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Alex Strangelove

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Every Day

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • Tully

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Holy Camp!

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Newness

  • God's Own Country

    ★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • A Monster Calls

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

  • It's Only the End of the World

  • X-Men: Apocalypse

  • King Cobra

  • Captain America: Civil War

  • Teenage Cocktail

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Goat

    ★★★

  • The Lure

    ★★★★

  • Closet Monster

    ★★★★½

  • 6 Years

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Paper Towns

  • Inside Out

  • Love

    ★★★½