Sort by

deadlyhabit has logged 431 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hill and the Hole

The Hill and the Hole

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghoul Scout Zombie Massacre

Ghoul Scout Zombie Massacre

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost of Camp Blood

Ghost of Camp Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Witchcraft IV: The Virgin Heart

Witchcraft IV: The Virgin Heart

1992
×
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strain the Body Snatcher

Doctor Strain the Body Snatcher

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Shootfighter II

Shootfighter II

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
It Kills: Camp Blood 7

It Kills: Camp Blood 7

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Birthday

Happy Birthday

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Sacred Journeys

Sacred Journeys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Camp Blood 666

Camp Blood 666

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
KL Gangster 2

KL Gangster 2

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Snake in the Monkey's Shadow

Snake in the Monkey's Shadow

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hobgoblins 2

Hobgoblins 2

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pentagram

Pentagram

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shootfighter: Fight to the Death

Shootfighter: Fight to the Death

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Young, Stalked, and Pregnant

Young, Stalked, and Pregnant

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Kill Thy Neighbor

Kill Thy Neighbor

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Monster's Christmas

The Monster's Christmas

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Secrets at the Lake

Secrets at the Lake

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Rule of 3

Rule of 3

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tsunambee

Tsunambee

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Aunt

The Christmas Aunt

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Aunt

The Christmas Aunt

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
23
Satan War

Satan War

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
So This Is Christmas

So This Is Christmas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Camp Blood 4

Camp Blood 4

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Showdown

Showdown

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Worst Christmas Ever

Worst Christmas Ever

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Camp Blood First Slaughter

Camp Blood First Slaughter

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Minty the Assassin

Minty the Assassin

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Elfette Saves Christmas

Elfette Saves Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★½
Edit this entry  
20
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ice Queen

Ice Queen

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claws

Santa Claws

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Elves

Elves

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry