Sort by

deadlyhabit has logged 131 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Killdozer

Killdozer

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kid Cop

Kid Cop

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
Fingers

Fingers

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
Deadly Lessons

Deadly Lessons

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witches Hammer

The Witches Hammer

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shark Attack

Shark Attack

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Canopy

Red Canopy

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
100 Girls

100 Girls

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Robinson Crusoe on Mars

Robinson Crusoe on Mars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark: The Adaptation

Raiders of the Lost Ark: The Adaptation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Secure The Bag

Secure The Bag

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hapkido

Hapkido

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Psycho In-Law

Psycho In-Law

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stalked at 17

Stalked at 17

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2177: The San Francisco Love Hacker Crimes

2177: The San Francisco Love Hacker Crimes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Zolar

Zolar

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vamp Bikers

Vamp Bikers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
KL Gangster

KL Gangster

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trailer Park Shark

Trailer Park Shark

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let My Puppets Come

Let My Puppets Come

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bounty Tracker

Bounty Tracker

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blue Island

Blue Island

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Ghost

Little Ghost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Invisible Dad

Invisible Dad

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Garlic and Gunpowder

Garlic and Gunpowder

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
China O'Brien 2

China O'Brien 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Barbie & Kendra Save the Tiger King

Barbie & Kendra Save the Tiger King

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Coming

The Coming

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grandma Dearest

Grandma Dearest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her Deadly Sugar Daddy

Her Deadly Sugar Daddy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
China O'Brien

China O'Brien

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Japanese Borscht

Japanese Borscht

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friends Who Kill

Friends Who Kill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pool Boy Nightmare

Pool Boy Nightmare

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Didn't Kill My Sister

I Didn't Kill My Sister

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Machine Head

Machine Head

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sinfidelity

Sinfidelity

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Malibu Shark Attack

Malibu Shark Attack

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
This Girl Is Bad Ass

This Girl Is Bad Ass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Watcher in the Attic

A Watcher in the Attic

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Karaoke Terror

Karaoke Terror

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shadowzone

Shadowzone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Storybook

Satan's Storybook

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Darkness

Darkness

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rabid Grannies

Rabid Grannies

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sil and the Devil Seeds of Arodor

Sil and the Devil Seeds of Arodor

2019
×
Edit this entry  
19
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★★★★
Edit this entry