RSS feed for briana g
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Blank Generation

Blank Generation

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angel

Angel

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tempest

Tempest

1982
×
Read the review Edit this entry  
03
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry