Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
14
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Edit this entry  
08
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whispers: An Elephant's Tale

Whispers: An Elephant's Tale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry