Chris has logged 15 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry