Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry