Zach Conway has logged 44 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Invictus

Invictus

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaft

Shaft

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry