sashi has logged 31 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
North & South

North & South

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Family

The Family

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flashdance

Flashdance

1983
×
Edit this entry  
09
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry