Sort by

sashi has logged 118 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kingdom of Plants

Kingdom of Plants

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Edit this entry  
27
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
30
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★
Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellbenders

Hellbenders

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Padmaavat

Padmaavat

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry