Sort by

deanna:) has logged 449 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Citrus

Citrus

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tipping the Velvet

Tipping the Velvet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
Sister My Sister

Sister My Sister

1994
×
Edit this entry  
24
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Lad Ova

Blood Lad Ova

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosebud

Rosebud

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry