Sort by

deanna:) has logged 38 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clementine

Clementine

2019
×
½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pimp

Pimp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Confirmation

Confirmation

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bloom Into You

Bloom Into You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★½
Edit this entry  
14
FEUD

FEUD

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★
Edit this entry  
06
Akame ga Kill!

Akame ga Kill!

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Edit this entry