k has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer

Jennifer

1978
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Read prior review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read prior review Edit this entry