Sort by
  • Troll

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Spirited

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★★

  • Pabuya

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • Bula

    ★★★½

  • Sitio Diablo

    ★★½

  • Lampas Langit

    ★½

  • How To Love Mr. Heartless

    ★★★

  • The Influencer

    ★★

  • La Traidora

    ★★½

  • Si Biboy Kag Ang Sigbin Sa Siudad

    ★★

  • Spacebound

    ★★★

  • Con Ambre

    ★★½

  • Warriors of Future

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Tahan

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Ang Babaeng Nawawala sa Sarili

    ★★

  • Kitty K7

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Biyak

    ★½

  • Virgin Forest

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Ginataang Bangkalan

  • Batibat

  • At Your Service

  • Pansit

    ★★½

  • Sickboy

    ★★½

  • AlteRexia

    ★★½

  • Mga Kuan

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Diary of Spices

    ★★★

  • Island of Desire

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Greed

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Disposable

    ★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Like People, They Change Too

    ★★

  • Si Jhemalyn At Ang 'Di Matapos Na Paghahanap Ng Karot Keyk

  • Classroom 2022

    ★★

  • Pila. Pili. Pilipinas.

    ★½

  • Mangha

    ★½

  • Submit

    ★★

  • Looooongest Line

    ★★

  • Recurring Dream

    ★½

  • Bicol River

    ★★

  • Pandemic Pest

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Kinsenas, Katapusan

  • Moonfall

    ★★

  • Silanganin

    ★½