• Behind Her Eyes

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • A Christmas Tree Grows in Colorado

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★½

  • Devs

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Doom: Annihilation

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • GUO4

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Monsoon

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

    ★½

  • Us

    ★★★