• Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The One You Never Forget

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Native Son

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Final Wish

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Front Runner

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

  • Sauvage

    ★★★

  • The Week Of

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Dolphin Reef