• Trust

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Death Wish

    ★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Transit

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Waco

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • End Game

    ★★★

  • RBG

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Blue Planet II

  • Geostorm

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • American Assassin

    ★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • American Made

  • Let the Corpses Tan

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Time Trap

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Sand Castle

    ★★

  • Gemini

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Amy Schumer: The Leather Special

  • When We Rise

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Beach Rats

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Golden Exits

    ★★★