Sort by

Deathy has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maria Chapdelaine

Maria Chapdelaine

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Two

Two

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Great White

Great White

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Time Thief

The Time Thief

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry