Sort by

Deathy has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madres

Madres

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry