RSS feed for Lucy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winter Brothers

Winter Brothers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry