RSS feed for Lucy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ida

Ida

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Sniper

American Sniper

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★
Edit this entry  
09
The Brass Teapot

The Brass Teapot

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Horns

Horns

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★
Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Edit this entry