RSS feed for Lucy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fugue

Fugue

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry