Lucy has logged 68 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Buried

Buried

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rated R for Nudity

Rated R for Nudity

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Future

The Future

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mud

Mud

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cronos

Cronos

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Will Follow

I Will Follow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry