Lucy has logged 337 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rising Phoenix

Rising Phoenix

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildland

Wildland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Columnist

The Columnist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whirlybird

Whirlybird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Carry You With Me

I Carry You With Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Calming

The Calming

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry