Lucy has logged 289 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry