Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Do Revenge

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • I Came By

    ★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

  • Fall

    ★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Pete Davidson Presents: The Best Friends

    ½

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★½

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★

  • Home Team

    ★★

  • Emergency

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Found

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Fatherhood