Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★½
Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Untitled Happiest Season Sequel

Untitled Happiest Season Sequel

×
Read the review Edit this entry  
13
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Came By

I Came By

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pete Davidson Presents: The Best Friends

Pete Davidson Presents: The Best Friends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Emergency

Emergency

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry