• The Polar Express

    The Polar Express

    the day i learned this movie wasn’t universally loved i died a lil inside

  • Untitled Happiest Season Sequel

    Untitled Happiest Season Sequel

    i need this to be about jane finding love please she deserves the world it would be so fun too

  • Don't Worry Darling

    Don't Worry Darling

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    this happened to my buddy kirito once

  • Smile

    Smile

    ★★★½

    It Follows but it smiles

  • Pearl

    Pearl

    ★★★½

    pearl walked so maxine could run

  • Resident Evil: Vendetta

    Resident Evil: Vendetta

    ★★½

    leon ate up everybody in this movie

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★★½

    made for lesbians worldwide

  • They/Them

    They/Them

    ½

    as part of the lgbt community did i miss some memo about fucking perfect by p!nk being our national anthem?

  • Orphan: First Kill

    Orphan: First Kill

    ★★★

    #TeamEsther

  • Not Okay

    Not Okay

    ★★★½

    loving that 2022 is the year of youtuber cameos! first scream 5 and now this!

  • Purple Hearts

    Purple Hearts

    ★★

    disgrace to the fake dating trope

  • Nope

    Nope

    ★★★★

    the sound design… insane