• Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • VHS 94

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★★★★

  • Beckett

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Farewell, My Dear Cramer: First Touch

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Osamake: Romcom Where the Childhood Friend Won't Lose

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

  • Combatants Will Be Dispatched!

  • Farewell, My Dear Cramer

  • Koikimo

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • South Park Vaccination Special

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Metagame

  • The Little Things

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Bottom-tier Character Tomozaki

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Holiday Movies that made us

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Adachi and Shimamura

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½