• Halloween Ends

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • The 355

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Money Heist: The Phenomenon

  • The Hunt

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Holy Camp!

    ★★★

  • Unicorn Store

  • The Ritual

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★★

  • The Teacher

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales