sof has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry