Sort by

deBohli has logged 63 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Second Game

The Second Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bait

Bait

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Whalebone Box

The Whalebone Box

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Genesis: The Last Domino?

Genesis: The Last Domino?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
3/19

3/19

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Olga

Olga

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ostrov: Lost Island

Ostrov: Lost Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Loving Highsmith

Loving Highsmith

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Rotzloch

Rotzloch

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
La Mif

La Mif

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Fleeting Encounter

A Fleeting Encounter

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
LUX

LUX

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mushroom Speaks

The Mushroom Speaks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Convoy Busters

Convoy Busters

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Playland USA

Playland USA

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear in the City

Fear in the City

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monster a Go-Go

Monster a Go-Go

1965
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How Much Wood Would a Woodchuck Chuck

How Much Wood Would a Woodchuck Chuck

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Major Dundee

Major Dundee

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Krays

The Krays

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lima grita

Lima grita

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Max Richter's Sleep

Max Richter's Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Here We Move Here We Groove

Here We Move Here We Groove

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Symphony of Noise

A Symphony of Noise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry