• Amira

    ★★★★½

  • The Girl Has Flown

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • Land of Dreams

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Atlantide

  • Promises

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Guide to the Perfect Family

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • La bambina che non voleva cantare

    ★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Macaluso Sisters

    ★★★½

  • Notturno

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Miss Marx

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • All Together Now

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Under the Riccione Sun

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Sun Children

    ★★★

  • I Hate Summer

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The New Pope

  • Tolo Tolo

    ½

  • The Goddess of Fortune

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½

  • Hava, Maryam, Ayesha