Sort by

Deckk has logged 390 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry