Sort by

Deckk has logged 31 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★
Read the review Edit this entry