Sort by

Deckk has logged 47 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Hour

The Quiet Hour

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angst

Angst

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Containment

Containment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumper

Jumper

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry