Declan has logged 13 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry