Sort by
  • MH370: The Plane That Disappeared

    ★★

  • The Night Manager

    ★★★

  • Trial by Fire

    ★★★★

  • Vadh

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Gatta Kusthi

    ★★★

  • Qala

    ★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★½

  • Kumari

    ★★★★

  • Ammu

    ★★★★

  • GodFather

    ★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★½

  • Kantara

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Saakini Daakini

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Cuttputlli

  • Barbarian

    ★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★

  • Darlings

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Good Luck Jerry

    ★★★★

  • Vattam

    ★★★

  • MH370: Mystery of the Lost Flight

    ★★★

  • Indian Predator: The Butcher of Delhi

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • HIT: The First Case

  • Jaadugar

    ★★½

  • Gargi

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Sherdil: The Pilibhit Saga

    ★★★

  • Suzhal - The Vortex

    ★★★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★

  • Puzhu

    ★★★½

  • Bhala Thandanana

    ★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★★

  • Acharya

    ★½

  • Guilty Minds

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Cobalt Blue

    ★★★

  • RRR

    ★★

  • Umma

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • So Cold the River

    ★★★

  • Vilangu

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • A Thursday

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Looop Lapeta

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Poochandi

    ★★½

  • Blooming on the Asphalt

    ★★★½

  • Bhoothakaalam

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Shyam Singha Roy

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Apparitions

    ★★½

  • Aranyak

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Skylab

    ★★★½

  • Dhamaka

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★