DeepSpace9MM has logged 276 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★
Edit this entry  
21
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Conquest

Conquest

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Edit this entry  
16
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dead Trigger

Dead Trigger

2017
×
½
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider

Spider

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer of Dolls

The Killer of Dolls

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
09
Massacre Mafia Style

Massacre Mafia Style

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
The Beaning

The Beaning

2017
×
Edit this entry