DeepSpace9mm has logged 38 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★
Edit this entry  
27
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fatal Exposure

Fatal Exposure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★★★
Edit this entry  
20
The Child

The Child

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Foes

Foes

1977
×
Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Bliss

Bliss

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Voices from Beyond

Voices from Beyond

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prey

The Prey

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
Spiral

Spiral

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Asylum

Asylum

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Entity

The Entity

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry