DeepSpace9MM has logged 29 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Opera

Opera

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★
Edit this entry  
28
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suddenly in the Dark

Suddenly in the Dark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★
Edit this entry  
04
The Premonition

The Premonition

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Edit this entry  
02
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry