Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Blended

Blended

2014
×
★★
Edit this entry  
08
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
21

21

2008
×
★★
Edit this entry  
08
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
Edit this entry  
06
Exes Baggage

Exes Baggage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
31
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How She Left Me

How She Left Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry