jasmine has logged 25 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Seclusion

Seclusion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saving Sally

Saving Sally

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry