• Ophelia

    ★★★★

  • Exes Baggage

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Sid & Aya: Not a Love Story

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • Alex Strangelove

  • Never Not Love You

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Meet Me in St. Gallen

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Siargao

    ★½

  • The Portrait

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Smaller and Smaller Circles

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Love You to the Stars and Back

    ★★★★

  • Fear & Shame

    ★★★★

  • I See You

  • Dunkirk

    ★★★

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • I'm Drunk, I Love You

    ★★★★

  • Eloise

    ★★★

  • Band Aid

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★