• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mad God

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • The Summit of the Gods

  • After Yang

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Star Wars Biomes

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★