dEL has logged 35 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Dracula: Pages from a Virgin's Diary

Dracula: Pages from a Virgin's Diary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deadliest Crash: The Le Mans 1955 Disaster

Deadliest Crash: The Le Mans 1955 Disaster

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stardust

Stardust

2007
×
Edit this entry  
20
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
This Girl's Life

This Girl's Life

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Beckham: Into the Unknown

David Beckham: Into the Unknown

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pusher III

Pusher III

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
Edit this entry  
08
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
An Exercise in Discipline: Peel

An Exercise in Discipline: Peel

1982
×
★★½
Edit this entry  
08
Herd Leader

Herd Leader

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Atomic Dog

Atomic Dog

1998
×
★½
Edit this entry  
06
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★
Edit this entry  
02
The Brood

The Brood

1979
×
★★
Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1903
×
Read the review Edit this entry