Sort by

dEL has logged 26 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soultaker

Soultaker

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★½
Edit this entry  
15
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
Edit this entry  
12
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
The Overnight

The Overnight

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
Read the review Edit this entry