• The Prom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★½

  • Colours

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Lie

    ★★★

  • Greta

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★