• All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Desperados

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • A Modern Farewell

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Dua's World

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Making a Murder

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Connor McDavid: Whatever it Takes

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★