Sort by

deli🪐 has logged 361 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Read the review Edit this entry